Consulta

Consulta al futuro

Küba Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan danışmanlık acentamız Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu ile sözleşmelidir. Bu sebeple Kübalı uzman doktorlardan tavsiyeler, tedavi görmekle ve Küba’ya seyahatınız ile ilgili tüm organizasyonlar için yardımımızı ve desteğimizi alabilirsiniz. Tüm belgelerimizin Küba Büyükelçiliği tarafından onaylanıdığını bilmenizi isteririz.

Kübalı uzman doktorlarla uzun vadeli ortaklığımızın neticesinde ‘’Consulta al Futuro’’ acentamız açıldı. Küba tarafından verilen onayla birlikte bütün gerekli belgeler hem yeminli tercüman tarafından hem de Adelet ve Dışişleri Bakanlığı tarafından Küba Büyükelçiliği tarafından onaylanmıştır. Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu ile sözleşmemiz imzalandıktan sonra hastalar için daha iyi danışmanlık hizmet vermek, tavsiyeler almak ve Küba’daki tüm hizmetleri yerine getirmek amacıyla resmi olarak doktorlarla işbirliği yapılmıştır.
Firmamız hizmetlerini hem Küba’da hem başka ülkelerde layıkıyla yerine getirmek için aldığımız ruhsatlar ve çalışma izinleri için ne kadar çabaladığımızı ve zaman ayırdığımızı bilmenizi isteriz.

Bu sebeplerden dolayı artık Küba Büyükelçiliği’yle iletişime geçip onlara sağlık ya da tedavi ile ilgili hergangi bi soru sorduğunuzda sizi hemen bize yönlendireceklerini bilmenizi isteriz.

Belgelerin en üst seviyede tercümesi

Kübalı uzman doktorlardan tavsiyeler ve tedavi süreciyle ilgili tüm organizasyon için yardımımızı ve desteğimizi alabilirsiniz.

Doktorlarla danışmanlık

Kübalı uzman doktorlardan sağlık probleminizi giderecek en iyi tavsiyeyi ve tedaviyi alabilirsiniz.

Klinik ve doktor seçenekleri

En kısa sürede Kübalı uzman doktorlardan tavsiyeler ve tedavi süreci ile ilgili tüm organizasyonlar için yardımımızı ve desteğimizi alabilirsiniz.

Birinci amacımız Küba’daki çok başarılı ve dünyaca tanınan tıp merkezlerinin profesyonel ekiplerinin en son teknikleri ve en kaliteli bakım hizmetiyle hastalara yardım etmektedir. İkinci amacımız sağlık durumu ile ilgili danışmanlık ve Küba’daki tüm hastane tedavilerini merak eden hastaların bize ulaşabilmesidir.

Danışmanlık acentamızın açılışının ana nedeni Küba’da edilen tıbbi tedaviler ve tretmanlar aracılığıyla hastaların sağlık problemlerinin en hızlı ve en iyi şekilde giderilmesi ve Küba’ya gitmeden uzman doktorlardan gerekli tavsiyeler, öneriler ve bilgileri almaktır.

Küba’da tedavinizin başarılı geçmesi için Consulta al Futuro olarak tüm desteğimizi vermekteyiz.

Tedavi ve rehabilitasyonunuzun iyi geçmesi için tedavi yöntemlerini adım adım iyi bilmek gerekir:

Bizimle iletişime geçtikten sonra bize e-postanızı göndermeniz gerekmektedir, göndermiş olduğunuz mail adresinize aşağıda ki bilgiler gönderilecektir:
1. Küba’da hasta tabelanız oluşturulması için form
2. Hastaya ait kişisel bilgiler, hastalığa ilişkin tıbbi raporlar ve hastalığınızın öz geçmişi (epikriz)

2
Hastanın tüm gerekli dosyalarla acentamıza başvurması ya da dosyaları e-postamıza göndermesi gerekmektedir office@consulta.info.tr

3 Küba’daki doktorlarla iletişime geçen yetkili çalışanımız belgeleri Türkçeden İngilizceye çevirip Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu’na gönderecektir. Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu hastaya tedavi süreci hakkında tüm bilgilendirme ve tedavi koordinasyonunu yapan kurumdur.

4 Bu bilgi ve belgelerin Küba’daki uzman onkologlara iletilmesinin ardından yaklaşık bir hafta içinde tedavi talebi onaylanır veya reddedilir. Talebin onaylanmasını tedavi tarihinin belirlenmesini ve tedavinin maliyetini bizlere bildireceklerdir.

5 Tedavinin Küba’da ya da doktorların izniyle hastanın kendi ülkesinde edileceğine dair karar verilir.

6
Danışmanlık hizmetleri ve başvuru cevabının iletilmesi için ücrete talep edilir.

7 Küba’da bütün tedavinizi de organize edebiliriz. Organizasyonumuz Türkiye’den(ya da başka bir ülkeden) yola çıktığı andan itibaren komple bakımı, bilet almayı, Havana Havalimanı’nda karşılamayı, ulaşım ve konaklamayı, otelden hastaneye servisi ve Türkiye’ye geri dönüşe kadar tıbbi tedavi ve bakımı içerir.

8 Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu hastayı muayene ettikten sonra hastanın devamlı olarak hasta elektronik veri tabanına girmesini sağlar. Bütün bilgi arşivlenir, hasta talep ettiğinde tüm raporlarını teslim alabilir. Veri tabanı güncellenmesi için hastanın sağlık durumu ile ilgili herhangi bir değişim olursa bize bildirmesi gerekir.

Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu tarafından belirlenen tedavilerin ücretleri tedavinin edildiği hastanelerde ödenir. Hasta Küba’dan aldığı tedavi programı için Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu’nun banka hesabına para yatırabilir ya da tedavinin edildiği hastanede ödeme yapabilir.
Bu hastaların kişisel tercihi, sözleşmemize göre programın ücretinde değişiklik yapılmaz.